Praca w trudnych warunkach atmosferycznych? Z pomocą przyjdzie kurtka podgrzewana

kurtka podgrzewana

Pogoda potrafi zmienić się z godziny na godzinę. Co więcej, niektóre zjawiska atmosferyczne są zupełnie niespodziewane. Silne wiatry, ulewy, śnieżyce, mgły czy niskie temperatury utrudniają pracę w wielu branżach, a niekiedy nawet zupełnie ją uniemożliwiają. Dotyczy to głównie osób zatrudnionych m.in. w: 

  • budownictwie i przemyśle materiałów budowlanych, 
  • leśnictwie, 
  • górnictwie,
  • energetyce, 
  • rolnictwie, 
  • chemii, 
  • portach oraz na statkach. 

Warto zauważyć, że wszelkie wytyczne związane z pracą w trudnych warunkach określone są w kodeksie pracy. Dzięki temu wiadomo np., że złe warunki atmosferyczne są jednoznacznym wykluczeniem do rozpoczęcia montażu lub demontażu rusztowań. Z kolei praca na żurawiu, gdy prędkość wiatru przekroczy 15m/s jest zabroniona w przypadku prac innych niż transport ładunków wielowymiarowych. Dla porównania prace rozbiórkowe muszą zostać wstrzymane nawet przy słabszym wietrze, jeżeli tylko istnieje możliwość przewrócenia lub zniszczenia części konstrukcji. 

Kurtka podgrzewana a trudne warunki pogodowe 

Rozporządzenia jednoznacznie określają zarówno normy bhp, jak i odrębne, które odnoszą się do specyficznych warunków pracy. W wielu przypadkach wystarczy jedynie zapewnić odpowiednią, ogrzewaną odzież. Amerykańska firma Milwaukke specjalizuje się w wytwarzaniu profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi, a także odzieży ogrzewanej. 

Więcej informacji na temat samego producenta, historii i narzędzi opisane zostało w artykule zatytułowanym: “Wszystko, co trzeba wiedzieć o narzędziach Milwaukee”. Kurtki podgrzewane umożliwiają pracę w terenie nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest coraz niższa. Przy pełnym naładowaniu akumulatora M12™ REDLITHIUM-ION™ 2.0 Ah zapewnia dostarczanie ciepła przez 8 godzin po głównych obszarach ciała. Dzięki temu, że posiada trzy przyciski grzania: wysoki, średni i niski możliwe może być w pełni dopasowana poziomu do warunków panujących na zewnątrz.

Niewątpliwie największą zaletą kurtki ogrzewającej jest możliwość zapobiegnięcia wychłodzeniu organizmu. Poszczególne elementy grzewcze podtrzymują temperaturę, a także eliminują konieczność nakładania wielu warstw, a co za tym idzie – krępowania ruchów. Ponadto dzięki wielowarstwowości i wykonaniu z najwyższej jakości tkanin możliwe jest pobudzenie krążenia krwi. Zastanawiasz się, czy pranie kurtki podgrzewanej w pralce nie doprowadzi do jej całkowitego zniszczenia? Milwaukke posiada w ofercie odzież dostosowaną do prania w pralce, a także suszenia. Odzież podgrzewana wysokiej jakości to absolutna podstawa do rozpoczęcia pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Tomasz Kowalski

Jestem doświadczonym inżynierem budownictwa z niezwykłą pasją do pisania. Specjalizuję się w tworzeniu treści dotyczących zagadnień budowlanych i konstrukcyjnych, łącząc moją techniczną wiedzę z umiejętnościami językowymi. Moje teksty są zawsze precyzyjne, informacyjne i angażujące, co przyniosło mi szacunek w branży. Jestem specjalistą, który z radością dzieli się swoją pasją i ekspertyzą z każdym, kto chce lepiej zrozumieć świat budownictwa.

Recykling Elektroodpadów - Dbaj o Środowisko
Aktualności

Recykling Elektroodpadów – Dbaj o Środowisko

W dzisiejszych czasach problem elektroodpadów stał się nieodłączną częścią naszego życia. Jednak istnieją firmy, które oferują rozwiązanie, które nie tylko pomaga pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, ale także wpływają pozytywnie na naszą planetę. Wyzwanie Elektroodpadów Zmieniając nasz sprzęt RTV i AGD, często nie wiemy, co zrobić ze starym. Rzucenie go na wysypisko śmieci to nie tylko […]

Czytaj dalej
Jakie informacje muszą znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży z nowym świadectwem energetycznym?
Aktualności

Jakie informacje muszą znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży z nowym świadectwem energetycznym?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej osób zwraca uwagę na efektywność energetyczną budynków. Świadectwo energetyczne stało się nie tylko wymogiem prawnym, ale również istotnym atutem nieruchomości. Co dokładnie powinno znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży nieruchomości z takim świadectwem? Krótka charakterystyka świadectwa energetycznego Świadectwo energetyczne to nie tylko formalny dokument, ale przede wszystkim narzędzie […]

Czytaj dalej
Czym jest grzejnik na olej opałowy?
Aktualności

Czym jest grzejnik na olej opałowy?

Grzejnik na olej opałowy, nazywany także grzejnikiem olejowym, to rodzaj przenośnego piecyka na paliwo płynne. Ten rodzaj grzejnika nie jest połączony z systemem centralnego ogrzewania, co oznacza, że można stosować go do doraźnego nagrzewania miejsc pozbawionych dostępu do innych źródeł ciepła. Grzejniki olejowe sprawdzą się także jako pomocnicze źródło ciepła – na przykład na czas […]

Czytaj dalej